Działanie aplikacji
Jak zapisywać przejazdy rowerem

Dwa sposoby zapisywania tras

Standardowy "start-stop"
Włącz aplikację Activy gdy jedziesz rowerem. Na ekranie “JADĘ” przeciągnij suwak by rozpoczać zapisywanie trasy, a potem podobnie zakończ i zapisz.
Przez aplikacje sportowe
Jeśli zależy Ci na dokładności zapisu, połącz swoją ulubioną aplikację z Activy. Do gry synchronizują się jedynie trasy wykonane od momentu połączenia kont.
Activy to pierwsza rowerowa gra. Inaczej niż w aplikacjach sportowych, ważniejsza od precyzyjnych wyników jest tu dobra zabawa dla wszystkich.

Standardowy zapis w Activy

 • Przeciągnij przycisk w ekranie “JADĘ”

  Za każdym razem gdy wsiadasz na rower, włącz aplikację i rozpocznij zapisywanie trasy. Wyniki widoczne w trakcie przejazdu są przybliżone, a po kliknięciu “Kończę” algorytmy sprawdzają trasę i przyznają punkty lub wykrywają oszukiwanie.
 • Aplikacja wykryje miejsce pracy

  Jeśli dołączyłeś do zespołu firmy, ustawiliśmy w aplikacji obszar wokół lokalizacji biura. Dzięki temu premia za dojazd do pracy naliczy się automatycznie.
 • Proste i czytelne wyniki

  Jeśli potrzebujesz bardziej dokładnych danych, połącz aplikację sportową Strava lub Endomondo z Activy. W Activy zdobywaj punkty, odznaki i sprawdzaj rankingi.

Przez aplikację Strava

 • Połącz konta

  To proste - wystarczy wejść do panelu “Statystyki” z menu i kliknąć przycisk łączenia kont. Trasy ze Stravy do Activy będą przechodzić automatycznie. W razie problemów napisz na contact@activy.pl - pomożemy!
 • Tylko trasy wykonane po połączeniu kont

  Nie zwlekaj z połączeniem z Activy. W Activy pojawią się jedynie trasy wykonane od momentu połączenia aplikacji Strava z Activy.
 • Używasz zegarka sportowego lub urządzenia GPS?

  Synchronizuj trasy z urządzenia ze Stravą, a one znajdą się następnie w Activy. Ważne! Pamiętaj aby jak najczęściej synchronizować urządzenie ze Stravą by uniknąć problemu z dużą ilością tras jednocześnie.

Przez aplikację Endomondo

 • Tak łatwo nie będzie, ale damy radę :)

  Niestety Endomondo nie udostępnia prostej integracji z innymi aplikacjami. Ale mamy na to rozwiązanie, choć nieco bardziej skomplikowane. Pełną instrukcję znajdziesz na naszym blogu.
 • Dwustopniowe połączenie

  Najpierw załóż konto w aplikacji Strava i połącz je z Activy (więcej informacji powyżej). Następnie wejdź na stronę narzędzia Tapiriik (https://tapiriik.com), i wybierz kafelki z Endomondo oraz Stravą. Połącz się z kontami zgodnie ze wskazówkami
 • Pamiętaj o regularnej synchronizacji

  Aby do Activy docierały wszystkie trasy powinieneś regularnie synchronizować swoje przejazdy między Endomondo, a Stravą w Tapiriik. Po każdym przejeździe lub przynajmniej raz dziennie wejdź do Tapiriik i kliknij synchronizację.

Rankingi

 • Indywidualnie, pomiędzy zespołami i w zespole

  Na podstawie punktów w grze, aplikacja tworzy rankingi indywidualne oraz pomiędzy zespołami. Wynik zespołu to suma punktów graczy należących w danym momencie do zespołu. Możesz także kliknąć na zespół by zobaczyć Twoją pozycję wewnątrz niego.
 • Aktualizacja co 15 minut

  Aplikacja co 15 minut aktualizuje rankingi indywidualne i zespołowe. Nad rankingiem wyświetli się godzina ostatniego odświeżenia. Zaraz po wejściu do aplikacji przez max. 15 min nie będziesz mógł jeszcze zobaczyć swojej pozycji.
 • Porównuj się z innymi

  Kliknij innego uczestnika w rankingu, a zobaczysz ekran porównujący Twoje wyniki z innym graczem, np. kilometry, przejazdy, średnie dystansy. Na górze zmień okres na tygodniowy (od poniedziałku do teraz), miesięczny lub za cały okres.

Dodatki

 • Zdobywaj odznaki

  Przygotowaliśmy dla Was także specjalne wyzwania. Zobacz co musisz zrobić by zdobyć i pokolorować wszystkie odznaki :) Buduj motywację do jeszcze częstszej jazdy! W zależności od ilości przejazdów i kilometrów rośnie także Twój pasek doświadczenia i odblokowujesz kolejne poziomy.
 • Kalendarz i statystyki

  Kliknij “B2W” w menu by zobaczyć swój kalendarz dojazdów. Pełne zielone kółeczka oznaczają dni z jazdą do/z pracy (na podstawie dojazdu do zarejestrowanej w konkursie firmy). Klikając na górze “KONKURS” zobaczysz statystyki całej zabawy.
 • Sklep z nagrodami

  Prowadzisz lub znasz firmę, która wspiera rowerzystów? Od połowy września w aplikacji pojawi się sklep ze specjalnymi nagrodami wymienianymi na punkty. Napisz do nas na contact@activy.pl

Jak chronimy Twoją prywatność?

 • Twoje trasy nie są widoczne dla innych osób

  Inni uczestnicy mogą jedynie porównać się z Tobą widząc podstawowe wyniki, takie jak liczba punktów, przejazdów, kilometrów czy zaoszczędzone CO2.
 • Możesz użyć nickname widoczny w aplikacji

  Nie wymagamy upubliczniania imienia i nazwiska, choć zachęcamy do zastosowania nickname w postaci imienia i pierwszej litery nazwiska aby uatrakcyjnić rozgrywkę.
 • Działamy zgodnie z najlepszymi standardami i RODO

  Nie udostępniamy nikomu Twoich danych bez Twojej zgody. Przygotowaliśmy politykę prywatności i regulamin świadczenia usług zgodne z najlepszymi standardami w branży.
NAPISZ DO NAS NA
OGR@ACTIVY.PL